Shaqiri bën krenarë shqiptarët, dalin në rrugët e Zvicrës për të festuar (VIDEO)

  Dy shqiptarë në finalen e Eurovision, Anxhela Peristeri dhe Gjon’s Tears

  Anxhela Peristeri “e para” që shkon në finalen e “Eurovision 2021”

  Itali/ 13-vjeçarja Elisabeta Gjoka, një yll në ngjitje në pistën e patinazhit

  Shqiptaret pushtojnë industrinë e muzikës: 4 këngëtaret që dominojnë top listat

  ‘The Telegraph’ rendit 20 perla të fshehura të Evropës, mes tyre një shqiptare

  Një shqiptare fituese e çmimit prestigjoz në Arkansas të Amerikës

  7 vjeçari shqiptar në Librin Guinness: Reciton 3 mijë vargje pa u ndalur nga ‘Lahuta e Malsisë’

  FOTOT/ Vizita e parë e James Belushit në Korçë dhe rrëfimi i tij: Qava kur shkela në fshatin e tim ati dhe që Xhoni s’e pa kurrë

  Bullgari/ Shenjtorja Nënë Terezë në murin e Personalitetit në Sofje

  Speciale

  Back to top button