DiasporaSpeciale

Shqiptarja “pushton” ballinën e revistës “Forbes”, një profil suksesi

Duhet ditur se çdo biznes fillon i vogël para se të rritet në diçka më të madhe. Kur po ndërtoni një biznes, doni të filloni të mendoni se si do ta shkallëzoni atë në të ardhmen, në mënyrë që të vendosni bazën për një rrugë drejt rritjes së suksesit.

Revista “Forbes” ofroi një pasqyrë se si të ndërtoni dhe të shkallëzoni një biznes si një sipërmarrëse me Anaida Detin.

Ajo është themeluese dhe Drejtore Ekzekutive e DentalX, një grua fituese e çmimeve që zotëronte dhe operonte praktikë dentare në Kanada.

Vlen të theksohet se ajo emigroi në Kanada nga Shqipëria, duke u bërë profil suksesi. Me punën e palodhshme, përkushtimin, vendosmërinë dhe mbështetjen e familjes së saj, Deti mundi të hapë klinikën e saj dentare dhe të arrijë shume suksese në këtë fushë.

DentalX është unik në atë që është në pronësi të një higjenisti dentar, sesa një dentist, që është vetëm një nga gjërat që e përcakton atë përveç bizneseve të tjera.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button