Lajme
  12 Qershor, 2022

  Finlanda: Nuk hyjmë në NATO pa Suedinë”, dy vendet stërviten pas ”kërcënimeve” të Putin

  Është i lartë tensioni në vendet skandinave. Suedia dhe Finlanda ndihen të rrezikuara nga muaji…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Fermeri nga Krusha: Nuk po gjej punëtorë me pagë 420 euro

  Imer Duraku është një fermer nga Krusha e Madhe, që kultivon kultura të ndryshme bujqësore:…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Abazoviq do të ftojë liderët e rajonit të vizitojnë së bashku Kievin

  Kryeministri malazez Dritan Abazoviq ka pranuar ftesën e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky për të vizituar…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Liderët opozitarë refuzuan ftesën për pjesëmarrje në manifestimin qendror në Bllacë

  Liderët opozitarë nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentes Vjosa Osmani, për të marrë…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Kadare: Nënë Tereza e thirri Clintonin, i tha bëj diçka për shqiptarët e mi të Kosovës

  “Nënë Tereza ka marrë në telefon Bill Clintonin dhe i ka thënë: Biri im bëj…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Mesiq: Serbët jetojnë në iluzion, Serbia nuk është e fuqishme

  Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, ka deklaruar se disa njerëz në Serbi jetojnë në iluzion,…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Dita e çlirimit të Kosovës/ Osmani: Nderuam ata që kontribuan në çlirimin dhe pavarësimin e vendit

  Për nder të ditës së çlirmit të Kosovës, presidentja Vjosa Osmani së bashku me kryeministrin…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Një gjermane që promovon Shqipërinë, përpjekjet e Leas për të shpërndarë imazhin e turizmit të qëndrueshëm

  “Shqipërisë i duhet një imazh, madje një fytyrë e re për të joshur turistët dhe…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Joseph Dioguardi: Jam shqiptar, gruaja ime është “Shotë Galica”

  Shqiptarët në Amerikë kanë bërë një organizim në formë marshi. Organizimi konkretisht është bërë në…
  Lajme
  12 Qershor, 2022

  Australi/ Një shqiptar Kryetar i Këshillit Bashkiak

  Shane Sali është zgjedhur Kryetar i Këshillit Bashkiak të qytetit Greater Shepparton në Australi. Këshilltari…
   Lajme
   12 Qershor, 2022

   Finlanda: Nuk hyjmë në NATO pa Suedinë”, dy vendet stërviten pas ”kërcënimeve” të Putin

   Është i lartë tensioni në vendet skandinave. Suedia dhe Finlanda ndihen të rrezikuara nga muaji i shkurtit, kur Rusia vendosi…
   Lajme
   12 Qershor, 2022

   Fermeri nga Krusha: Nuk po gjej punëtorë me pagë 420 euro

   Imer Duraku është një fermer nga Krusha e Madhe, që kultivon kultura të ndryshme bujqësore: nga dredhëzat deri te specat…
   Lajme
   12 Qershor, 2022

   Abazoviq do të ftojë liderët e rajonit të vizitojnë së bashku Kievin

   Kryeministri malazez Dritan Abazoviq ka pranuar ftesën e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky për të vizituar kryeqytetin ukrainas, tha Zyra e…
   Lajme
   12 Qershor, 2022

   Liderët opozitarë refuzuan ftesën për pjesëmarrje në manifestimin qendror në Bllacë

   Liderët opozitarë nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentes Vjosa Osmani, për të marrë pjesë në manifestimin qendror “Nga…
   Back to top button