DiasporaLajme

Diamant Salihu merr çmimin e madh të gazetarisë në Suedi

Gazetari i SVT-së, Diamant Salihu, është zgjedhur gazetar i vitit në Suedi.

Shqiptari me prejardhje nga Gjakova ka fituar në kategorinë “Zëri i Vitit”.

Salihu vlerësohet për punën e tij për raportimin për dhunën e bandave në Suedi.

Ai gjatë pranimit të çmimit i ka falënderuar të gjithë dhe ka thënë se zëri i tij përfaqëson shumë persona të cilët kanë vështirësi të flasin, shkruan SVT.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button