KosovaLajme

Hoqi flamurin shqiptar në Beograd, flet serbi

Ky është momenti kur disa të rinj serb, ndoshta fëmijë, kanë hequr flamurin shqiptar nga rrugët e Beogradit dhe më pas i venë flakën.

Ngjarja e ndodhur në 31 Tetor pushtoi mediat serbe dhe shqiptare, si dhe të gjitha rrjetet sociale.

Por kush fshihet pas kësaj ngjarje…kush ishte protagonisti kryesor, ose atë të paktën që mori përsipër autorësinë përsipër?

Ai është një emër jo pak i njohur për mediat serbe.

Nikolla Keljanoviç është identifikuar si nismëtari i heqjes së flamurit shqiptar dhe më pas i janë bashkuar dhe disa të rinj të tjerë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button