Kuriozitete

Ky qen udhëtoi 380 kilometra për t’u kthyer në shtëpi

Një qeni i humbur me pushime në Francë u shfaq në qytetin e tij të lindjes 380 kilometra larg.

Kur u kthyen nga pushimet në Itali, pronarët e terrierit të gjuetisë Pablo u ndalën në rajonin francez të Savojës, njoftoi stacioni radio France Bleu.

Qeni dyvjeçar doli nga fushuesi për të nuhasut pak, por, në mënyrë të pazakontë, nuk u kthye.

Pronarët e saj prisnin kot me orë të tëra. Të nesërmen, ata raportuan se Pablo ishte zhdukur dhe më pas vazhduan rrugën për të vizituar të afërmit.

Pas disa ditësh, ata morën një fotografi të qenit nga të njohurit që po kujdeseshin për një shtëpi pranë Nimes në jug të Francës.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button