Opinion

A u dorëzua Edi Rama ndaj qëndrimeve parimore dhe logjike të Albin Kurtit

Deklarata e mbrëmshme e Edi Ramës ishte sa e papritur por edhe aq befasuese. A është ky një veprim taktik i Edi Ramës apo, ndoshta, Edi Rama është zgjuar nga ndikimi i dopingimit politik të Serbisë së Madhe, shkruan MekuliPress.com

Ja deklarata e Ramës

“Duhet një qasje dhe cilësi e re në marrëdhëniet me Kuvendin e Kosovës, duhet të jemi shumë më të pranishëm në Prishtinë për të diskutuar atje për të ndarë opinione në interes të dy shteteve dhe do i ftojmë shumë më tepër ata.

Me qeverinë e Kosovës gjërat nuk shkojnë vaj dhe mosdakordësia për “Ballkanin e Hapur” ka marrë një peshë të pamerituar në këtë mes, por ne do të punojmë me përkushtim që me qeverinë e Kosovës të kemi marrëdhënie sa më vëllazërore duke u përkushtuar në ato punë dhe drejtime që na bashkojnë dhe duke trajtuar me durim mosdakordësinë për “Ballkanin e Hapur” që është zgjedhje e drejtë për të ardhmen e këtij vendi dhe rajoni ku sa më shumë të hapemi dhe ndërveprojmë aq më shumë do të forcohemi në funksion të perspektivës europiane”. Shtroget pyetja, a ishte kjo zbythja e mbrëmshme e Ramës ndaj qëndrimeve parimore dhe logjike të Albin Kurtit?

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button