Lajme

Nikoliç: Nëse serbët në Kosovë nuk janë te sigurt, ne do të dërgojmë ushtrinë ti ruajn ata!

Tomislav Nikoliç ka thënë se “Serbia është e gatshme për të dërguar forcat e armatosura serbe në Kosovë, nëse rrezikohet popullata serbe atje”.

Nikoliç pas takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Ushtrisë së Serbisë, ka thënë se Serbia nuk dëshiron zhurma por si shtet dhe në bazë të Kushtetutës e ka detyrim për të mbrojtur qytetarët e saj.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button