Lajme

Mesut Ozil takohet me Erdoganin, gjermanët nuk e presin mirë

Mesut Ozil ka shkaktuar reagimin e fortë të mediave gjermane, pas postimit të një fotografie me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan.

Mesfushori gjerman, me origjinë turke, i cili tashmë luan te Fenerbahce, postoi një foto nga takimi ku shkruante “diskutime për futbollin me presidentin tonë Erdogan”.

33-vjeçari e postoi foton në rrjetet e tij sociale pas një takimi me presidentin turk dhe analistin dhe ish-futbollistin Ridvan Dilmen.

Ozil është kritikuar edhe më parë për publikimin e fotografive me Erdogan, si në vitin 2018, para nisjes së Botërorit rus, ndërsa presidenti ishte i ftuar edhe në dasmën e futbollistit. Pas eliminimit të Gjermanisë që në fazën e grupeve të Botërorit, Ozil akuzoi se ai ishte diskriminuar për shkak të origjinës turke.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button