Lajme

Ish-ambasadori britanik shkon me flamur të Kosovës në një stadium në Britani

Ish-ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka marrë me vete flamurin e Kosovës në njërin nga stadiumet e Britanisë së Madhe.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga vetë O’Connell, nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare të tij në ‘Twitter’, shkruan lajmi.net.

“Flamuri i parë i Kosovës në Twickenham? Ma argumento të kundërtën”, ka shkruar ai.

Ish-diplomati britanik ka shkuar ta shohë përballjen në regbi ndërmjet Anglisë dhe Tongës.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button