Lajme

Ambasada e SHBA nxjerr pamjet: Momenti kur anija amerikane ankorohet në Durrës

Në ditën e Marinës, ambasada e SHBA në Shqipëri ka publikuar pamje nga ndalimi i një nga anijeve më të shpejta dhe nga më të rejat e marinës së SHBA, në portin e Durrësit javën e kaluar.

Ambasada shkruan se në këtë ditë uron të gjithë personelin ushtarak që ka shërbyer në të kaluarën dhe në të tashmen në marinën e SHBA, duke e konsideruar atë më të madhen dhe më të fuqishmen në botë.

“Sot, në Ditën e Marinës, përshëndesim të gjithë personelin ushtarak që kanë shërbyer, në të kaluarën dhe në të tashmen, në Marinën e Shteteve të Bashkuara, marinën më të madhe dhe më të fuqishme në botë. Ne duam ta festojmë këtë ditë me këto pamje të xhiruara gjatë ndalesës së anijes Trenton të Marinës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Portin e Durrësit javën e kaluar.

https://fb.watch/8UN0WyZaHV/

USNS Trenton është një nga anijet transportuese më të shpejta të Marinës së Shteteve të Bashkuara dhe një nga më të rejat, e ndërtuar në vitin 2014. Shihni këto pamje dhe Gëzuar Ditën e Marinës për të gjithë burrat dhe gratë që shërbejnë në këtë forcë të rëndësishme në Shtetet e Bashkuara, Shqipëri dhe kudo në botë. Krah për krah”, shkruan ambasada e SHBA.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button