LajmeTurizem

Forbes: Këto janë 22 vendet më të mira për të udhëtuar gjatë vitit 2022

Teksa po i afrohemi fundit të vitit, padyshim se shumë njerëz nisin të bëjnë listën e vendeve që planifikojnë të vizitojnë gjatë vitit 2022.

Forbes ka publikuar një sondazh agjentët e “Ovation Travel Group”, e ku vetëm dy nga destinacionet kryesore janë në Shtetet e Bashkuara.

Vendet tjera janë kryesisht vende të largëta për të cilat udhëtarët amerikanë mund të mos kenë dëgjuar kurrë.

Paul Metselaar, drejtori i Ovation Travel Group, thotë se lista e 22 vendeve më të mira për të udhëtuar në vitin 2022 pasqyron një dëshirë historike për të kaluar kufijtë dhe për të pasur një përvojë të re.

“Ne po shohim nivele të larta të kërkesës së ndrydhur për udhëtime ndërkombëtare,” thotë ai. “Sigurisht më së shumti që nga viti 2019”.

Më poshtë mund të gjeni 22 vendet më të mira për të udhëtuar në vitin 2022, sipas listës së Ovation të destinacioneve kryesore të përpiluar për Forbes.

1. Taormina, Itali

2. Londër

3. Santa Fe, New Mexico

4. Dubai

5. Anguilla

6. Lubjanë, Slloveni

7. Ishujt Faroe

8. Ischia, Itali

9. Banff, Kanada

10. Ishujt Galapagos

11. Majorca, Spanjë

12. Porto, Portugali

13. Bodrum, Turqi

14. Seychelles

15. Lugina Napa, Kaliforni.

16. Quito, Ekuador

17. San Sebastian, Spanjë

18. Jukatan, Meksikë

19. Bregu i Granitit Rozë, Francë

20. Namibia

21. Chefchaouen, Marok

22. Paro, Butan

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button