Lajme

Kumbaro “shëtit” ambasadoret në Përmet, i shpjegon Yuri Kim si përgatitet glikoja

Ambasadorët e Shqipërisë në vendin tonë bashkë me ministren e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro kanë zhvilluar një tur nga Përmeti në Tepelenë.

Fotot janë nga ndarë nga ambasadorja suedeze Elsa Hastad në profilin e saj në instagram.

Ajo falenderon Kumbaron që i ka treguar bukuritë e kësaj zone dhe i ka shpjeguar procesin e përgatitjes së glikosë.

“Më në fund Përmet! Më në fund Tepelenë! Faleminderit Mirela Kumbaro që na tregove bukurinë e kësaj zone, dhe na shpjegove procesin e përgatitjes së glikosë dhe rëndësinë e të ngrënit trahana!”, shkruan ajo.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button