Lajme

Të rinjtë themelues të Shoqnisë “Kosova” në Shkodër

Foto kortezi e muzeut “Marubi” në Shkodër tregon një grup të rinjsh shqiptar nga Shkodra, gjatë momenteve solemne të themelimit të shoqërisë patriotike e cila do ti vinte në ndihmë Kosovës. Nuk disponohen ende të dhëna për jetëgjatësinë dhe veprimtarinë konkrete te saj, por gjesti i të rinjve mbetet për tu përgëzuar.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button