Kuriozitete

Ja sa shkon fatura e një darke te Nusret-i

Fatura e një klienti nga Nusr-et Steakhouse është bërë virale në rrjetet sociale pasi arriti një total marramendës prej 1.812 paund, me një biftek me çmim 630 paund dhe vetëm katër Red Bull që kushtuan 44 paund. Fatura marramendëse nga restoranti i sapo hapur i ‘Salt Bae’s’ në Knightsbridge të Londrës gjithashtu tregon se tabela e tetë klientëve kishte një tarifë shërbimi 236.40 paund në shpenzimet e tyre. Diku tjetër, klientët paguanin 9 paund për 1 gotë koksin, 12 paund për katër copë misër të ëmbël dhe 200 paund për qengjin.

Njerëzit kanë hyrë në Twitter për të pranuar se çmimet në faturë kanë dekurajuar ata që të vizitojnë restorantin, pavarësisht se hapja ishte parashikuar të kishte shumë bujë pasi Nusret Gokçe, i njohur gjithashtu si Salt Bae, u bë viral në 2017. Përdoruesi i Twitter Jamil Amin ndau një fotografi të faturës me shkrimin: “44 paund për 4 Red Bull”.

Postimi që grumbulloi mijëra pëlqime, u vërshua nga komentet e njerëzve që u shprehën të tronditur nga çmimet marramendëse në menu
Gökçe vizitoi disa vende përfshirë Argjentinën dhe Shtetet e Bashkuara midis vitit 2007 dhe vitit 2010, ku ai punoi në restorante lokale falas, në mënyrë që të fitonte përvojë si kuzhinier. Pas kthimit të tij në Turqi, Gökçe hapi restorantin e tij të parë në Stamboll në 2010 dhe më vonë hapi një restorant Dubai në 2014.

Në janar 2017 ai u bë më i njohur si “Salt Bae” përmes një sërë videosh dhe memesh virale në internet që e tregojnë atë “të zgjuar” duke prerë mish dhe duke spërkatur kripë, siç është “Bifteku otoman”, i postuar në llogarinë e restorantit të tij në Twitter. Postimi u pa 10 milionë herë në Instagram, pas së cilës ai u quajt “Salt Bae” për shkak të mënyrës së tij të veçantë të spërkatjes së kripës: duke e hedhur atë nga majat e gishtërinjve në parakrah, dhe pastaj në pjatë. Për shkak të ekspozimit viral të fituar nga ky post, profili i Gökçe është zgjeruar jashtëzakonisht.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button