Kuriozitete

Diplomohet në moshën 72-vjeçare, prek e moshuara: Humba vajzën 14-vjeçe, ia dedikoj asaj

Rosanna Brescia nga Roma është diplomuar në moshën 72-vjeçare në Universitetin La Sapienza të Romës, dhe për këtë, ajo ka patur një arsye të fortë.

Ajo që e motivoi Rosanën të niste shkollën në këtë moshë është mjaft prekëse.

“U regjistrova sepse humba një vajzë 14 -vjeçare dhe ky udhëtim është sikur ta ketë bërë ajo, është sikur sot, të jetë ajo që i kushtoi të gjitha përpjekjet dhe sakrificat e mia”, shprehet e moshuara.

Rosanna arriti të merrte diplomën e saj trevjeçare dhe më pas diplomën master në shkencat historike.

Momenti i diplomimit ishte mjaft emocionues jo vetëm për atë por dhe për të gjithë studentët dhe anëtarët e komisionit të universitetit ku ajo studioi.

Ajo ja dedikoi të gjithë këtë punë dhe arritje vajzës së saj të ndjerë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button