BotaLajme

Në Australi ekziston një qytet nëntokësor me shtëpi, biblioteka, markete e muze

Nga jashte cdo gje duket normale. Në sipërfaqe, vendi duket i gjithi shkretëtirë. Me vetëm disa hotele, dhe një fushë golfi, vendi duket sikur është një qytet i braktisur.

Në fakt, rreth 3,500 njerëz jetojnë atje. 60% e tyre jetojnë nën tokë, me shtëpitë e ndërtuara nëpër shpella.

Në ato shpella ka lokale, shtëpi, biblioteka, madje edhe markete, e muze. Ky vend ndodhet në Australi, një ndër vendet e rralla në botë me jetesë nën tokë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button