Lajme

Ky është resorti luksoz në Durrës ku do të qëndrojnë afganët

Mësohet se emigrantët afganë që mbërritën në orët e para të mëngjesit në Rinas, janë strehuar në një nga resortet më luksoze të zonës së Malit të Robit në Durrës.

Sipas burimeve në terren, afganët janë akomoduar në viletat 2-3 katëshe, brenda perimetrit të rrethuar të resortit turistik.

Tashmë në zonë ka efektivë të Policisë së Shtetit dhe asaj private, si dhe stafe mjekësore dhe të tjera stafe shërbimi.

121 afganë mbërritën në Shqipëri mëngjesin e së premtes dhe do të qëndrojnë përkohësisht deri në largimin përfundimtar drejt SHBA.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button