Lajme

Vuçiq përkrah Listën Serbe në zgjedhjet në Kosovë

Ne po shkojmë në zgjedhjet lokale në Kosovë të bashkuar, sepse ata që nuk janë të bashkuar dhe nuk janë prapa Listës Serbe do ta kenë të vështirë të fitojnë besimin e njerëzve.

Kështu ka thënë të enjten presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq shtoi se besimi u fitua në bazë të unitetit dhe unitetit, dhe jo në bazë të rrënimit, si dhe se “ai ruan identitetin dhe mbijetesën tonë në Kosovë “.

Presidenti i Serbisë iu përgjigj pyetjes së gazetarëve se si i sheh shfaqjet unike politike të partive shqiptare në komunitetet serbe para zgjedhjeve lokale në Kosovë, duke thënë se “është puna e tyre të bashkohen”.

Ai theksoi se ishte e rëndësishme të ruhej populli serb në Kosovë, raporton Kosovo Online.

“Ne duhet të flasim dhe shpresojmë se në Prishtinë ata do të kuptojnë se është e nevojshme të flitet. Çdo gjë tjetër është humbje kohe dhe lënia e këtyre problemeve te brezat e ardhshëm,” tha presidenti.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button