Lajme

Blinken falenderon kryeministrin Rama për strehimin e afganëve

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i Shtetit, Anthony Blinken zhvilluan një bisedë rreth situatës së afganëve dhe ofertës së Shqipërisë për të strehuar afganët në nevojë.

Në një njoftim të publikuar nga Ambasada Amerikane në Shqipëri thuhet se sekretari Blinken ka falenderuar kryeministrin Rama për vijimin e traditës krenare të Shqipërisë në strehimin e njerëzve në nevojë.

Kryeministri Rama dhe Sekretari Blinken ripohuan partneritetin e ngushtë mes SHBA-së dhe Shqipërisë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button