LajmeSport

Real Madrid triumfon për herë të 14 në Champions League

Reali i Madridit ka triumfuar për herë të 14 në Champions League, pasi mundi në finale Liverpool-in 1-0.

Ndeshja nisi me Liverpool-in më agresiv dhe më kërkues, duke tentuar të gjejë golin disa herë, veçanërisht me Salah, por Courtois ishte i pakalueshëm.

Rasti i vetëm për Realin ishte ai i minutës së 45-të, kur Benzema e dërgoi topin në rrjetë, por VAR e anuloi për pozicion jashtë loje.

Në minutën e 59-të Vinicius realizoi në portën e Liverpool pas një asisti fantastik nga Valverde.

Në vazhdim, Liverpool-i u hodh i gjithi në sulm, por u përballë me murin spanjoll të projektuar nga një arkitekt italian, si Ancelotti.

Real Madrid’s Vinicius Junior, left, scores his side’s opening goal during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real Madrid at the Stade de France in Saint Denis near Paris, Saturday, May 28, 2022. (AP Photo/Christophe Ena)


Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button