Lajme

Pelegrinë dhe priftërinjë nga Berati dhe Vlora vizitojnë Manastirin e Deçanit

Një grup pelegrinësh dhe priftërinjësh nga Berati dhe Vlora kanë vizituar Manastirin e Deçanit.

Kjo është bërë e ditur në llogarinë e Manastirit në rrjetin social Twitter, ku thuhet se kjio vizitë për ta ishte një gëzim i madh.

“Sot pasdite në Manastirin tonë patëm një vizitë të një grupi të madh pelegrinësh nga Berati dhe Vlora me priftërinjtë e tyre

#Kisha #Ortodokse e #Shqipërisë. Ishte me të vërtetë një gëzim i madh të prisnin vëllezërit dhe motrat tona shqiptare dhe të luteshim në mbrëmje me ta”, thuhet në njoftimin e Manastirit.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button