Lajme

Presidenti kroat tallet me Ana Bërnabiç “Kush është kryeministër në Serbi?”

“Kush është kryeministër në Serbi”, pyeti habitshëm presidenti kroat, Zoran Milanoviç, kur u pyet nga gazetarët se si i përgjigjet deklaratës së Kryeministres serbe, Ana Bërnabiç se po dëmton Kroacisë.

“Ah, Bërnabiçka qenka ende? Therra jonë nga Krk-u. Është e mirëseardhur”, tha Zoran Milanoviç në ceremoninë e pranimit të një donacioni ushtarak nga Shtetet e Bashkuara.

“Ne kishim mundur të ngrejmë aktakuzë kundër Vuçiç. Por, nuk e kemi bërë. Nuk e di pse Bërnabiç është nervoze. Unë kam thënë që Serbia duhet të ketë kujdes çfarë bën. Ju po e shihni si suedezët po i bashkohen NATO-s vis-a-vis Turqisë. Ju gjithashtu thoni se se si te njerëzit ‘çfarë sillet ne rreth, kthehet në rreth”, tha Zoran Milanoviç.

“Performanca e Aleksandër Vuçiç në Glina është krim”, tha presidenti kroat.

“Jo, ata akuzojnë pilotët kroatë. A mendoni se dikush në Kroaci do t’i mbyllte sytë nëse ngrihet një aktakuzë kundër Vuçiçit? Por kjo nuk është e zgjuar. Po, ai nuk vrau kurrë. shpimi kushton shumë koka. Dhe shpirtrat”, thotë ai.

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ka vlerësuar dje se vetëm Kroacia mund të dëmtohet nga paraqitjet e presidentit të saj, Zoran Milanoviq.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button