Lajme

Në festën e Rusisë, Serbia nis avionët Iuftarakë afër kufirit me Kosovën

Bashkë me Rusinë, edhe Serbia do të shënojë 9 majin si Ditë të Fitores ndaj fashizmit në Luftën e Dytë Botërore.
Ministria e Mbrojtjes e Serbisë, ka njoftuar se në 17 qytete të Serbisë të hënën, do të ngrihen avionët luftarakë për të shënuar këtë ditë, përfshirë edhe në Leskovc, që është afër kufirit me Kosovën.

“Avionët ushtarakë do të fluturojnë mbi Beograd, Novi Sad, Zrenjanin, Pançevë, Uzhicë, Pozhegë, Çaçak, Kragujevc, Jagodinë, Çuprijë, Paraqin, Krushevc, Trstenik, Kralevë, Nish, Prokuplje dhe Leskovc”, thuhet në njoftimin e ministrisë serbe, përcjell “b92”.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button