Lajme

“I treguam botës flamurin më të bukur”, flet turku që pushtoi “Bernabeu”-n: Gjithçka e planifikuar

Një tifoz turk, i cili mbante në duar flamurin shqiptar, u fut mbrëmjen e së mërkurës në fushën e blertë të “Santiago Bernabeut”, teksa luhej gjysmëfinalja e Champions-it, mes Realit dhe Sitit, duke tërhequr vëmendjen e mbarë botës. Gokhan, pasi bëri një xhiro të shkurtër në tapetin e blertë, shkoi për të përqafuar Karim Benzemanë.

Ai mbante në shpinë edhe “Gimi Event”, që i përket miqve të tij të ngushtë, shqiptarë. Ndërkohë në një prononcim të dhënë së fundmi për portalin “Demokracia.com”, turku që shpalosi para syve të miliona njerëzve në mbarë botës flamurin shqiptar, ka folur në lidhje me këtë episode special, duke u shprehur:

“Çdo gjë ka qenë e planifikuar. Ëndrra ime u plotësua kur e përqafova yllin e Real Madridit, Karim Benzeman. Shokët e mi që organizuan çdo gjë janë shqiptar nga Tirana dhe Vushtrria. Thjesht ne donim t’i tregonim botës së kush është flamuri më i bukur në botë”, u shpreh 29-vjeçari.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button