Lajme

Kryeministri Abazoviq e fal Bajramin bashkë me qytetarët e Ulqinit

Kryeministri më i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, me rastin e festës së Fitër Bajramit, bashkë me qytetarët nga Ulqini kanë falur së bashku namazin e Fitër Bajramit.

Përmes një postimi në Facebook, Abazoviq e ka uruar këtë festë duke thënë që shpreson që “Bajrami të na frymëzojë me empati për ta bërë shoqërinë më tolerante”.

“Reisi i Bashkësisë Islame, Rifat Fejziq dhe të gjithë ata që festojnë, dëshiroj ta mirëpresin me shëndet, shpirt të pastër dhe zemër plot duke përhapur vazhdimisht idenë e paqes dhe solidaritetit”, ka shkruar ai.

Dritan Abazoviq është zgjedhur të enjten kryeministër i Malit të Zi.

Për zgjedhjen e Qeverisë së Abazoviçit, votuan 45 deputetë të mazhorancës së re.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button