Lajme

“Ballkani i hapur”, Aleksandër Vuçiç pret në Pallatin e Serbisë kryeministrin Rama dhe Nikolla Dimitrov

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç priti sot në Pallatin Presidencial kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe zëvendëskryeministrin e Maqedonisë së Veriut i ngarkuar për çështjet evropiane, Nikola Dimitrov.

Vuçiç u takua me Ramën dhe Dimitrovin në kuadër të nismës për bashkëpunim të quajtur “Ballkani i Hapur”, ku realizuan dhe foton e përbashkët zyrtare.
Takimit kokë më kokë të tre zyrtarëve do t’i paraprijë një takim me përfaqësues të kompanive nga Serbia, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, si dhe me përfaqësues të Këshillit Atlantik.

Axhenda

08.55 Mbërritja dhe foto e përbashkët e zyrtarëve

09.00-10.00 Takimi i zyrtarëve me biznesmenë

10.00-10.30 Takimi i zyrtarëve me përfaqësues të Këshillit Atlantik

10.30-11.30 Takimi i Presidentit Aleksandar Vuçiç me Kryeministrin Edi Rama dhe zëvendëskryeministrin Nikolla Dimitrov.

11.30-12.30 Konferencë e përbashkët për shtyp e tre zyrtarëve.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button