KosovaLajme

Ministri Mehaj niset për në SHBA: Po shkoj për një ngjarje shumë të veçantë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se këtë të enjte është nisur përsëri për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për siç e quan ai, një event shumë të veçantë.

Ai tha se këtë fundjavë do ta festojnë në Des Moines, 10 vjetorin e Programit të Partneritetit Ndërshtetëror mes Kosovës dhe Shtetit të Iowa-s.

“Me këtë rast, do të takohem me guvernatoren e Iowa-s, znj.Kim Reyndols, si dhe me senatorë e kongresmenë, përfaqësues nga Iowa”.

“Vizitën do të vazhdojë edhe me pjesëmarrjen në aktivitetet festive që do të organizohen për të shënuar këtë jubile shumë të rëndësishëm për dy vendet”, ka shkruar Mehaj në llogarinë e tij në Facebook.

Tutje, Mehaj tha se partneriteti i Kosovës me Departamentin Amerikan të Mbrojtjes, Ushtrinë Amerikane, Byronë e Gardës Kombëtare dhe Gardën Kombëtare të Iowa-s, do të vazhdojë dhe do të intensifikohet edhe më tej.

“Falënderim dhe mirënjohje e përjetshme për shtetin e Iowa-s, të gjitha institucionet e saj si dhe për të gjithë ushtarakët e Gardës Kombëtare për kontributin e madh dhe të pazëvendësueshëm në ngritjen, zhvillimin dhe avancimin e aftësive dhe kapaciteteve operacionale të FSK-së”, ka shkruar Mehaj

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button