Lajme

Talenti që di përmendësh Fishtën/ 9-vjeçari tregon pasionin për “Lahutën e Malcis”

Nikolla Prendi është i vogël por di më shumë se çdo i rritur për At Gjergj Fishtën. 9-vjeçari nga Lezha tregon si i lindi pasioni i rrallë ndër moshatarët e tij për këtë figurë të madhe të letërsisë sonë.

Po përveç poezisë një tjetër pasion për Nikollën është edhe aktrimi, dhe kohet e fundit ai ka marre pjese në dy filma.

Duke qene se ai është i lidhur ngushtë me At Gjergj Fishtën në shtëpinë e Nikollës ndodhet edhe një mini studio ku ai kalon kohen më të madhe e cila është e dedikuar plotësisht portretit dhe veprave të tij.

9-vjeçari tregon se veten ne te ardhmen e sheh mes poezisë dhe aktrimit, por dhe mjekësia mbetet një pasion i fshehur për të.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button