Lajme

Radhë të gjata në Kapshticë, qytetarët në pritje për të kaluar në tokën greke

Radhë të gjata në Kapshticë.

Qytetarët prej një ore presin në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës për të depërtuar në tokën greke.
Nga policia mësohet se shkak i radhëve të gjata është fluksi i madh i turistëve dhe shqiptarëve që jetojnë në Greqi.

Për të shmangur orët e gjata të pritjeve të dyja doganat po punojnë me sportelet maksimale.

Në orët në vijim pritet normalizimi i situatës.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button