Lajme

Serbisë si pëlqeu që Sekretarja e OSBE-së u fotografua me Osmanin e Kurtin para flamurit të Kosovës

Serbia ka protestuar pasi ditë më parë, Sekretarja e Përgjithshme e OSBE-së, Helga Schmid u fotografua me Presidenten, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Albin Kurti. Në fotografitë e përbashkëta u pa edhe flamuri i shtetit të Kosovës.

Kjo gjë nuk i pëlqeu Serbisë e cila protestoi pranë OSBE-së.

“Misioni i OSBE-së në Kosovë është status neutral, Misioni i Përhershëm i Serbisë pranë kësaj organizate ndërkombëtare i dërgoi një protestë Sekretariatit të OSBE-së”, raporton media serbe.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button