Lajme

Kisha në Milano do të mbaj emrin e shenjtores shqiptare Nenë Tereza

Me 24 tetor 2021 në qytetin e Milanos në Itali, shugurohet (Shugurimi është përkushtimi solemn ndaj një qëllimi apo shërbimi të veçantë, zakonisht fetar. Fjala “shugurim” do të thotë “bashkim me ç’është e shenjtë”), kisha me emrin e shenjtores tonë Gonxhe Bojaxhiu Shën Nenë Tereza. Ky projekt është iniciuar dhe i financuar nga komuniteti Italian.
I ftuar special në ditën e hapjes ishte i bekuari i kombit Monsinjor Don Lush Gjergji. Një Kishë me emrin e Nënë Terezës është shugurar edhe në Romë disa vite më parë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button