KurioziteteLajme

Bitcoin arrin vlera redord, këmbehet me shifër marramendëse

Monedha virtuale Bitcoi ka thyer një tjetër rekord. Kjo kriptovaluta ka arritur pasditen e sotme shifrën rekord, prej afro 65.6 mijë dollar. Thënë në fjalë të tjera 1 Bitcoin është këmbyer me 66 mijë dollar.
Ndërkohë sipas ekspertëve ka qenë një javë e mirë për bitcoin dhe mund të bëhet më mirë. Me fondin e parë të këmbimit të së ardhmes bitcoin, i cili debutoi në Bursën e Nju Jorkut të martën, kriptomonedha po tregtohet në më shumë se 65,000 dollarë .
Më e larta për të cilën monedha dixhitale arritur ndonjëherë ishte në prill, në 64,899 dollarë. Si rezultat, tundimet për të blerë bitcoin gjithashtu mund të rriten. Kjo do të sillte ndikim direkte në çmim.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button