KurioziteteLajme

Qyteti i vogël del në shitje për 725 mijë dollarë

Një qytet i vogël i Tennessee i përbërë nga një shtëpi, katër “dyqane të përgjithshme” dhe një hambar, po listohet për shitje me një çmim të kërkuar prej 725 mijë dollarë.

Qyteti i Water Valley, Qarku Maury, është listuar online për 725 mijë dollarë dhe përfshin një shtëpi nga ana e përroit e ndërtuar në vitin 1900.

Lista përfshin gjithashtu katër “dyqane të përgjithshme” që janë ndërtuar para vitit 1900, thuhet në listë.

Dy nga ndërtesat e përfshira në shitje kanë “instalime elektrike dhe hidraulikë të përditësuara.

“Shitësit do ta vlerësonin që kushdo që e blen, nuk do t’i rrëzojë asnjë nga ndërtesat që janë këtu”, tha Christa Swartz, agjentja e pasurive të paluajtshme që përfaqëson shitësit e qytezës.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button