Lajme

Pa Kosovën / Miratohet memorandumi për lëvizjen e lirë të mallrave në kuadër të Ballkanit të Hapur

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj ka zbuluar vendimin e marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë, për të miratuar memorandumin për lëvizjen e lirë të mallrave në kuadër të Ballkanit të Hapur.

“Kemi miratuar memorandimin për lëvizjen e lirë të mallrave të Open Balkan që në preambul ka lehtësimin e tregtisë dhe memorandumi do të ndiqet me një plan masash mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë”, tha Brahimaj.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button