Lajme

Itali/ Sopranoja shqiptare në mesin e zërave legjendar Rossinian

Sopranoja e njohur Marigona Qerkezi është e përfshirë në librin “Il soprano Rossiniano” në mesin e sopranove legjendare Rossiniane të të kaluarës si dhe sopranove të dalluara të kohës.

Ka qenë vetë soprano Qerkezi e cila e ka ndarë këtë lajm me fansat e saj në Facebook: “Ndjehem e nderuar që më janë dedikuar faqe në librin “Il soprano Rossiniano” dhe që jam e përfshirë në mesin e sopranove legjendare Rossiniane të të kaluarës si dhe kolegeve të dalluara të kohës sonë. Faleminderit nga zemra autorit Giorgio Appolonia për vlerësimin.”

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button