Lajme

Mbretëresha Silvia e Suedisë zgjedh Gezim Gashin si udhëheqës të Fondacionit të saj me ShBA

Gezim Gashi i cili tash e sa kohë ka korrur sukses të madh nëpër botë, ka bërë të ditur përmes një statusi në rrjetin social Facebook se Mbretëresha Silvia e Suedisë e ka zgjedhur atë si udhëheqës të Fondacionit të saj me ShBA. Një organizatë kjo e themeluar nga Mbretëresha Silvia së bashku me Organizatën Botërore të Shëndetit (WHO – World Health Organization), përcjell KultPlus

Gashi tashmë ka punuar me mentorë në USA për një kohë në rolin e tij si drejtor programi, ku lehtëson programimin e studentëve dhe të rinjve me cilësi të lartë. Kjo përfshin, por nuk kufizohet vetëm në, frymëzues dhe motivues të lidershipit të të rinjve dhe programeve peer-to-peer, duke u fokusuar në talentet e lindura të të rinjve dhe duke siguruar një platformë për t’i bërë zërat e tyre të dëgjohen, ndërkohë që i angazhojnë të rinjtë në aktivitete pozitive dhe krijuese. fuqia për t’u bërë avokatët e tyre dhe për të jetuar një jetë të shëndetshme dhe produktive.

Jo vetëm kaq, Gashi gjithashtu do të zgjerojë rrjetin ekzistues të të rinjve të Fondacionit dhe do të krijojë marrëdhënie me organizata, kompani dhe shkolla të tjera me mendje për programim krijues dhe motivues të lidhur me të rinjtë në Shtetet e Bashkuara.

Në vitin 2019, Gezim Gashi u bë shqiptari dhe suedezi i parë që filloi një gjimnaz në SHBA – Instituti Prestigjioz i Arteve dhe Inovacionit OCS në Los Angeles. Ai ka punuar në disa projekte shkollore me disa artistë botërorë, përfshirë legjendarin Quincy Jones dhe superstarin, Dua Lipa. Pak para pandemisë, Gezim pati nderin të mbante masterklasën e tij për studentët sipërmarrës në Universitetin e Harvardit me famë botërore në Boston. Gezim tani është një debutues me librin e tij të parë të vetë-ndihmës “Unlocked: The Power of You” i cili do të dalë në treg më 29 nëntor 21 në SHBA.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button