Lajme

Hapen pas 6 orësh Facebook, Instagram dhe WhatsApp: Çfarë ndodhi në rrjet?

Prej më shumë se gjashtë orësh tre rrjetet sociale më popullorë në rrjet Facebook, Instagram dhe WhatsApp ndaluan së funksionuari.

Grafualisht platformat po rinisin aktivitetin e tyre normal.

E pazakontë kjo që ndodhi për Facebook, duke shënuar një humbje të madhe për Mark Zuckerberg – situatë që nuk përjetohej prej 2008.

Sipas informacioneve, janë disa teori që mbizotërojnë për mosfunksionimin e platformave, ku ndër ta është edhe parandalimi i përhapjes së informacioneve mbi skandalin “Pandora Papers”.

Ende nuk ka një reagim nga Facebook se çfarë ndodhi në të vërtetë.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button