LajmeOpinion

Avokat Ngjela ngre dolli: NATO e goditi Serbinë, shqiptarët nuk mposhten kurrë

Sot në Bruksel u arrit marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Avokat Spartak Ngjela ka ngritur një dolli dhe shprehet se shqiptarët nuk do të mposhten kurrë, ndërsa NATO sipas tij e goditi Serbinë.

“Ju përshëndes. Gëzuar bashkatdhetarëve kudo ku ndodhen! NATO e goditi Serbinë si “shtet autokrat që provokon fqinjët”. Kurrë nuk mund të mposhten dot më shqiptarët”, shkruan Spartak Ngjela.

Por cfarë thotë pakti i arritur në Bruksel?

Sipas marrëveshjes trepikëshe, të shtunën me 2 tetor njëkohësisht do të ndodhë largimi i barrikadave dhe i njësive të posaçme të policisë nga vendkalimet kufitare në veriun e banuar me shumicë serbe.

Forcat paqeruajtëse të udhëhequra nga NATO-ja do të sigurojnë vendkalimet kufitare për dy javë.

Nga data 4 tetor, do të zbatohet vënia e fletë ngjitëseve në targat e makinave, reciproke deri në gjetjen e një zgjidhjeje përfundimtare

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button