Lajme

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen mbërrin në Tiranë, pritet nga kryeministri Rama

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka mbërritur në Tiranë ku po pritet me ceremoni nga kryeministri Rama në Pallatin e Brigadave.
Nga sot Von Der Leyen nis vizitën e saj zyrtare në Ballkanin Perëndimor.

Ajo e ka nisur nga Shqipëria, më pas në Maqedoninë e Veriut dhe nesër në Kosovë kurse pasnesër në Serbi e Bosnja-Hercegovina.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button