LajmeOpinion

Ministri i Brendshëm i Austrisë: Policia e Kosovës po bën të duhurën

Ministri i Punëve të Brendshme i Austrisë, Karl Nehammer, ka vlerësuar se operacioni i Policisë së Kosovës në veri është duke u zbatuar në mënyrë pozitive.

“Aty ku po zhvillohen protesta, gëzohem që policia kosovare po vepron me kujdes edhe pse nuk e kanë detyrën e lehtë. Reagime e fuqishme do të nxisin reagime nga pala tjetër dhe do të krijohej dhunë më e madhe spirale. Ajo që po bëhet tani është rruga e duhur edhe pse nuk është e shpejtë dhe spektakolare”, është shprehur Nehammer.

“Ministria Sveçla është mësuar, siç themi ne në Austri, “të shpojë dërrasa”.

Ai ka theksuar se Kosova është partner konstruktiv për Austrinë, çka është shprehur se bashkëpunimi mes dyja vendeve do të zhvillohet edhe më.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button