Uncategorized

SHBA/ Shkolla Shqipe në Arizona nis vitin e ri mësimor

Shkolla Shqipe në Arizona (Albanian School AZ) ka nisur mësmin e gjuhës shqipe. Edhe këtë vit mësimi ka nisur online nëpërmjet platformës Zoom.

Kursi intensiv i gjuhës shqipe në Arizona State University – ASU, është për studentët, mësuesit, pensionistët, nxënës të klasave të shkollave të mesme, dhe cikleve të tjera, që dëshirojnë mësimin e gjuhës shqipe, ose të përmirësojnë njohuritë për gjuhën shqipe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button