Lajme

Surprizon Glikeria këndon shqip këngën e Eli Farës “25 gërsheta”

Këngëtarja e mirënjohur greke, Glikeria, ka surprizuar shqiptarët në mbarë botën, pasi ka kënduar për herë të parë në gjuhën shqipe.Glikeria ka fituar zemrat e shqiptarëve, teksa ka kënduar në kanalin televiziv “Mega” këngën popullore shqiptare “25 gërsheta” Kënga e përpunuar nga muzikanti shqiptar në Greqi, Dasho Kurti, dhe e kënduar nga këngëtarja e njohur është publikuar në “Facebook” nga komuniteti shqiptar në vendin fqinj.
Linku i videos me poshte
href=https://fb.watch/7VZ9WKP-Wc/Z

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button