Lajme

Autoblindat e reja, kemi shpenzuar 3.8 milionë euro keto jan pamjet

Ushtria e kosoves blen autoblinda me vler prej 3.8 milionë euro per 7 veturave të blinduara.

Blerja e tyre eshte bëre me procedura të rregullta Ministria e FSK-së ka vendosur që ato t’i blejë me procedura të negociuara të prokurimit pa publikim të njoftimit për kontratë me standarte evropiane.

Ideja e tyre eshte qe ushtria e kosoves te fuqizohet dhe te paiset me te gjitha standartet e nje ushtrie.
Ministria e Forcës së Sigurisë ka renditur 10 arsye pse mendon që këto miliona po të shkonin në kompaninë AM General do të ndikonin pozitivisht në krijimin e Forcës.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button