Lajme

Erdogani mbërriti në Mal të Zi, në aeroport del për ta pritur Dritan Abazoviçi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan mbërriti në Mal të Zi dhe u prit në aeroportin e Podgoricës nga zëvendëskryeministri Dritan Abazovic.

Abazoviç mirëpriti presidentin turk, për të cilin kjo është vizita e parë zyrtare në Mal të Zi.

Së bashku me Abazoviqin, në pritjen në Golubovci morën pjesë edhe Ambasadorja e Malit të Zi në Ankara, Periša Kastratović, Shefi i Protokollit të Shtetit, Simeun Raonić, dhe Shefi i Kabinetit të Presidentit të Malit të Zi, Miodrag Radović.

Me bashkëpunëtorë të shumtë, Erdogan shkoi në Cetinje, ku do të mirëpritet nga Presidenti i Malit të Zi, Milo Đukanović.

Abazoviç gjithashtu do të jetë mysafir në drekën festive në Cetinje.

Gjatë vizitës, Erdogan do të takohet me kryetarin e parlamentit Aleks Beçiç dhe kryeministrin Zdravko Krivokapiç.

Erdogan do të bisedojë me Becic dhe Krivokapic këtë pasdite në Villa Gorica.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button