KosovaLajme

La karrierën ushtarake në Norvegji për t’i shërbyer Kosovës

Gjatë vizitës së tij zyrtare si Ministër i Mbrojtjës i Republikës së Kosovës në Shqipëri, Z. Armend Mehaj, thyen protokollin zyrtar dhe përulet duke puthur flamurin kombëtar.

Armed Mehaj ka treguar disa herë që kombi dhe atdhedashuria është mbi të gjitha. Kujtojmë që Mehaj la Forcat e Armatosura Norvegjeze me një pagesë shumë të lartë për t’u kthyer si Ministër i Mbrojtjes së Kosovës.

Gjithashtu që prej marrjes së detyrës, Mehaj ka refuzuar dhe pagën e tij si Ministër duke e dhënë atë për familje të veteranëve të UÇK dhe familjeve në nevojë.

Që prej marrjes së detyrës së Ministrit të Mbrotjes së Republikës së Kosovës, Z. Mehaj është pikasur për strategjitë e tij të rritjes së kapaciteteve ushtarake dhe operacionale të FSK.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button