LajmeSport

Debutimi i pare i Leo Messit me PSG-në

Lionel Messi do të bëjë debutimin e parë me PSG në ndeshjen e 4-të dhe në ndeshjen jashtë fushe kundër Reims më 29 gusht.Messi u stërvit për të tretën herë ditën e sotme pas kalimit të tij historik nga Barcelona dhe është në procesin e arritjes së standardeve të larta të fitnesit të trajnerit Mauricio Pochettino.

Ai nuk ka pasur një para-sezon të plotë këtë verë, pasi ka shkuar deri në fund për të fituar Kupën e Amerikës me Argjentinën dhe pastaj fluturoi drejtpërdrejt nga pushimet e tij në takimin e daljes nga Barcelona.

Ylli argjentinas është vendosur me familjen e tij në Paris, po merr pjesë në stërvitjet e Paris Saint-Germain dhe debutimi i tij pritet të bëhet në ndeshjen e 4-të dhe në ndeshjen jashtë fushe kundër Reims më 29 gusht.

Ndeshja e kësaj të premteje jashtë në Brest ka të ngjarë të vijë shumë shpejt, edhe pse Messi ende mund të udhëtojë me ekipin në qytetin veriperëndimor në Brittany.

Ai ishte në tribuna për fitoren e PSG -së ndaj Strasburgut në fundjavë së bashku me shoqërinë e tij më të afërt, ndërsa ai vazhdon të vendoset në kryeqytetin francez.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button