Lajme

Boris Johnson mbetet kryeministër i Britanisë së Madhe

Boris Johnson me sukses ka kaluar mocionin e mosbesimit në Parlamentin e Britanisë së Madhe. Me 211 vota të siguruara nga deputetët, Johnson rifitoi besimin për të mbetur kryeministër.

Deputetët konservatorë siguruan 54 votat për mocionin e mosbesimit. Ata kërkuan largimin e Johnsonit duke e kritikuar për mënyrën e menaxhimit të pandemisë dhe për festat private në kohën kur vendi ishte i mbyllur.

148 deputetë votuan për largimin e Johnsonit.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button