Lajme

Mehaj viziton fabrikën e dronëve në Bullgari

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Bullgari.

Gjatë kësaj vizite Mehaj, e ka vizituar fabrikën e teknologjisë së lartë ushtarake dhe të dronëve “Samel-90”, e cila gjendet në qytetin Samokov.

Ai tha se nga afër është njoftuar me industrinë e mbrojtjes bullgare.

“Gjate kësaj vizite patëm mundësinë të njoftohemi dhe të shohim nga afër sistemet dhe produktet inovative që prodhon industria e mbrojtjes bullgare”- tha ai.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button