Lajme

Senatori rus e pranon: Ukraina ka një nga ushtritë më të forta dhe më të stërvitura

Senatori rus Frants Klintsevich ka pohuar se përparimi i ngadaltë i vendit të tij në Ukrainë është për shkak se forcat e Moskës po luftojnë ushtarët “me të njëjtin mentalitet si i yni”..

Duke folur në televizionin shtetëror rus, Klintsevich tha se “operacioni special ushtarak” i Rusisë po vazhdonte “me mjaft vështirësi”.

Ai e quajti ushtrinë e Ukrainës “një nga ushtritë më të forta dhe më të trajnuara” dhe tha “ne po luftojmë kundër ushtarëve dhe oficerëve rusë”.

Gjithashtu mund te shikoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Back to top button